כלבנות חינוכית

הידידות המופלאה שנוצרת בין כלב לילד
מיצרת כמעט בלי מאמץ מסגרת להתפתחות אישית וריגשית אצל הילדים.
שיפור במיומנויות חברתיות, ביצירת קשרים, בקבלת השונה ובאסרטיביות
הן רק חלק קטן מהתהליכים שניתן לראות אצל הילדים במסגרת חוגי הכלבנות.
בין אם במסגרות פורמליות או בלתי פורמליות ובין אם במסגרות של מערכת הרווחה,
אלופים על 4 מקנה את הקרקע הפורה לצמיחה של אותה מערכת יחסים יוצאת דופן בין ילדים לכלבים.

המאלפים של המחר

כיום מבינים ברוב מדינות העולם שיש משמעות אדירה לחינוך, היות שהוא מהגורמים המרכזיים המעצבים את עתיד ילדנו ובכך את עתיד כולנו. בהתאם, תחום החינוך עובר שינויים ותהליכי התפתחות משמעותיים. הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בהרחבת שיטות החינוך והלימוד מעבר לשיטות שהיו מקובלות במשך הרבה שנים, ואף פיתוח תחומים חדשים שמראים תוצאות מדהימות בקרב מבוגרים וילדים.

אחת השיטות הבולטות בתחום הלימודי- חינוכי שתופסת תאוצה היא שיטה המשלבת בעלי חיים בכלל, ובפרט כלבים.

אנו באלופים על 4 מיישמים כבר למעלה מעשור את הגישה של חינוך באמצעות כלבים בילדים ונוער, תוך הנחייה צמודה של אנשי מקצוע, ומתוך אמונה אמיתית בדרך זו אשר מניבה בכל שנה תוצאות מדהימות בילדים בכל הגילאים.

במפגש בין הילדים לכלבים נוצר קסם מיוחד, שונה מזה שנוצר באינטרקציה בין אנשים בלבד או אפילו עם בעלי חיים אחרים. הקסם הזה, שנובע מקבלה ונתינה של אהבה ללא תנאים, מהצורך לטפל ולדאוג לאחר, מלמידה של שפה חדשה ושונה שאינה מבוססת על מילים, מקנה לילדים עולם שלם של ערכים ותחושות. תחושת הישג, ערך עצמי, ביטחון, אסרטיביות, קבלת השונה, דאגה לאחר ואחריות הן רק קצה הקרחון של היתרונות שמתקבלים באמצעות פיתוח וביסוס מערכת היחסים בין הכלב לילד.

לאחר הרבה שנים של ניסיון, המדריכים של אלופים על 4 יודעים לזקק את התוכן האופטמלי בהתאם לאופי הקבוצה ולגיל הילדים המרכיבים אותה. קבוצות גיל שונות נחשפות לתכנים מעט שונים בהתאם לרמה האופטימלית של ידע תאורטי, ידע מעשי והקניית מיומנויות חיים, אך בכל הקבוצות אנו מקפידים על העברת תוכן אמיתי, רגשי- לימודי- חינוכי. תכנים עיוניים של אבולוציה , פיזיולוגיה, וטרינריה משולבים לתוך השיעורים בצורה מהנה ומותאמת לגיל המשתתפים, במקביל לתכנים מעשיים של טיפול ונהיגה של הכלבים כולל כמובן אילופם. בהתאם, המדריכים שלנו הם אנשי מקצוע אשר באים מרקע נרחב הן של אילוף/טיפול בכלבים, והן של חינוך והדרכה. כלל מערכי השיעור בקורסים השונים הוכנו תוך חשיבה על התפתחות ולמידה מהנה של כל ילד וילד שמגיע לקבוצות הלימוד שלנו.

לקוחות ממליצים

" זו השנה ה 12 בה אורן חן מדריך ביבנה את החוגים  לכלבנות, אילוף ווטרינריה.
אורן התחיל דרכו בחט"ב האלון ביבנה, כאשר בסיומו של השליש הראשון, זימנה אותנו המנהלת, שיבחה את אורן וציינה "הילדים שמשתתפים בחוג הפכו להיות תלמידים אחרים לגמרי, רואים שיפור בלימודים ובהתנהגות בשיעורים".
כיום, החוגים בהדרכתו של אורן הם מהמבוקשים ביותר (בשנה האחרונה היה ביקוש של 9 בתי ספר יסודיים).  
אורן מצליח לזהות את צרכיו של כל ילד ויודע לתווך בדיבור השקט, במגע, בהמחשה בין הילד לכלב, במקביל להיותו בעל ידע רחב מאד גם בתחומי ענין נוספים. הוא מעניק לילדים ברגישות וביחס אישי .
אורן זוכה לשבחים, תודה ומחמאות מההורים עימם הוא מתקשר לעיתים קרובות. עלי לציין שתלמידיו משנתו הראשונה ביבנה שומרים עימו על קשר אישי, גם בימים אלה לאחר שסיימו את השירות הצבאי.
לסיכום, אורן אינו רק מאלף כלבים, הוא מורה לחיים"
דליה יעקבי
רכזת חוגים – מתנס נאות שזר ביבנה
רכזת סל תרבות עירוני יבנה

חוגי כלבנות
חוגי כלבנות

" מעל לעשור משמש אורן כמוביל קבוצות הכלבנות ביבנה,
תחילה בביה"ס האלון במסגרת פרוייקט "חוגים בשישי" ולאחר מכן קבוצות במרכז הקהילתי שזר, ברבים מבתי הספר בעיר, בנוער יבנה והיד עוד נטויה.
אורן הוא לא רק מדריך כלבנות, הוא איש חינוך רגיש וקשוב, מקצוען, בקיא בחיי הכלבים כמו גם בכל תחומי הטבע והקיימות.
הקשר שלו עם הילדים חם, אמפטי, ולא בכדי יש ילדים שנמצאים בקבוצות שלו מכיתה א' ועד לבגרות.
אורן הוא בהחלט נכס אמיתי לכל מרכז לחינוכי באשר הוא."
סמדר נבון
מנהלת מתנס נאות שזר, יבנה

חוגי כלבנות
המלצה כלבנות
כתבות עיתונות חוג

קישורים חברתיים

צור קשר

חייגו: 054-7575958 או השאירו פרטיכם

דילוג לתוכן